Petice za registraci politického hnutí „NAŠE PRAHA“

My, níže podepsaní občané České republiky, v souladu se zákonem č. 424/1991 Sb., o sdružování v politických stranách a v politických hnutích, podporujeme registraci politického hnutí „Naše Praha“ a žádáme Ministerstvo vnitra České republiky o jeho zaregistrování.

Praha přestává fungovat! Místo jasného řízení sledujeme hádky, chaos, odkládání rozhodnutí a nedokončené projekty. A také rostoucí pocit, že hlas běžných obyvatel nikoho nezajímá. Město se neposouvá dopředu, ale řeší problémy až ve chvíli, kdy přerostou v krizi. Dopady vidíme každý den: horšící se doprava, neprůjezdná Praha a nedostatek parkovacích míst, nižší pocit bezpečí ve veřejném prostoru, nedostatek míst ve školách a školkách i stále hůř dostupné bydlení, zejména pro mladé a rodiny s dětmi. To není standard, který bychom měli přijmout. Právě proto vzniká hnutí „Naše Praha“. Chceme do správy města a městských částı́ vrátit normálnı́ fungovánı́, odpovědnost, zdravý rozum, pořádek a schopnost rozhodovat. Město má spravovat někdo, kdo již má zkušenosti s řízením města a městských částí a kdo ví, jak funguje komunální politika. Bez zbytečných sporů, bez experimentů, s důrazem na odpovědnost a výsledky. Správa města má být služba lidem, ne politické bojiště. Je třeba se zaměřit na to, co Pražany skutečně trápı́. Svým podpisem podporujeme vznik hnutí „Naše Praha“, které chce vrátit městu zdravý rozum, funkčnı́ řı́zenı́ a respekt k lidem, kteří v něm žijí.

Tak takhle to roku 2026 začátkem dubna začalo…